Nasza misja


Misją przedszkola jest maksymalne zadowolenie dziecka z pobytu w naszej placówce, kierując się słowami Janusza Korczaka: „Mów dziecku, że jest dobre, że może, że potrafi”

MIŁĄ I RODZINNA ATMOSFERA

Dla nas najważniejsze
jest Dziecko

Przedszkole „Stokrotka” w Kaliszu rozpoczęło swoją działalność dydaktyczno – opiekuńczo – wychowawczą z dniem 1 września 2015r. Dzieci mogą bawić się, zdobywać wiedzę, umiejętności na różnych płaszczyznach w godzinach od 6:30 do 17:00.

Budynek przedszkola jest bardzo nowoczesny. Znajdują się w nim cztery jasne, przestronne sale zajęć, wyposażone w kolorowe meble, nawiązujące tematycznie do nazwy przedszkola i jednocześnie grup wiekowych. Każda sala posiada toaletę. Atutem przedszkola jest sala gimnastyczna wyposażona w niezbędny sprzęt do codziennych zajęć z zakresu gimnastyki ogólnorozwojowej oraz zajęć korekcyjno – kompensacyjnych. Front budynku otacza ogródek, w którym mogą radośnie spędzać czas przedszkolacy.

Placówka posiada również bogato wyposażoną kuchnię, w której przygotowywane są smaczne posiłki pod okiem dietetyka.

Oferujemy w naszej placówce idealne warunki dla rozwoju Państwa dzieci pod względem społeczno – emocjonalnym, fizycznym oraz poznawczym. Działamy zgodnie z podstawą programową MEN. Zależy nam na zapewnieniu dzieciom miłej, rodzinnej atmosfery. Pragniemy, aby Państwa dzieci czuły się bezpieczne i radosne – dla nas najważniejsze jest Dziecko. Jego dobro i rozwój indywidualny, zabawa i nauka. W organizacji procesu wychowawczo – dydaktycznego uważamy rodziców jako jego partnerów.

EDUKACJA

Edukacja
w trakcie zabawy


Edukacja Państwa dzieci odbywa się w trakcie zabawy, która jest dla nich radosnym procesem uczenia się. Nauka połączona z zabawą jest kluczem do szczęścia i stworzenia fundamentów dla przyszłego życia.

Umiejętności, które małe dzieci wyniosą z przedszkola, zaowocują w szkole. Poza zajęciami objętymi podstawą programową nasze przedszkole oferuje zajęcia dodatkowe, które odbywają się w godzinach pobytu w placówce, są to między innymi: nauka języków obcych (angielski i niemiecki), zajęcia rytmiczno – taneczne, warsztaty plastyczne, warsztaty naukowe, warsztaty matematyczne, warsztaty teatralno-językowe, nauka pływania, zajęcia logopedyczne, gimnastyka korekcyjno – kompensacyjna, gimnastyka ogólnorozwojowa, zajęcia sportowe, koncerty Filharmonii, przedstawienia teatralne, autokarowe wycieczki poza miasto i inne oferty dostosowane do możliwości dziecka.

Przedszkole „Stokrotka” o profilu artystyczno – gimnastycznym zaprasza dzieci w wieku od 2,6 do 6 lat. Misją przedszkola jest maksymalne zadowolenie dziecka z pobytu w naszej placówce, kierując się słowami Janusza Korczaka: „Mów dziecku, że jest dobre, że może, że potrafi”